AMELİYATSIZ YÜZ GERME

Günlük yaşam konforunuzu bozmadan, genel anestezi almadan artık günümüzde yeni nesil teknoloji araçları ile yüz gerdirme ve gençleştirme mümkündür.  HIFU gibi yeni nesil teknolojilerle bıçak altına yatmadan, ameliyatsız bir şekilde yüz germe ve gençleştirme işlemi 30 dakikada yapılabilmektedir. HIFU uygulaması, cildi sıkılaştıran, gençleştiren, kaldıran ve toparlayan bir işlemdir.

HIFU, FDA onaylı ameliyatsız, klinik ortamında uygulanabilen, anestezi gerektirmeyen, neredeyse hiç zararı olmayan, doğru cihaz ve teknikle yapılırsa ağrısız sayılabilen ameliyatsız yüz germe,kaş kaldırma ve gıdı,boyun toparlama ,gençleştirme yöntemidir.

Ultrason etkisi, IPL ve diğer lazerler veya Radyo-Frekans gibi ışıktan üretilen enerjiyi kullanan cihazlardan farklı bir enerji şeklidir. HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) Türkçe karşılığı ise yüksek yoğunluklu odaklı ultrason olarak ifade edilebilir. Ses dalgaları ile yapılan bir tedavi yöntemi olup, dünyanın en etkili cilt toparlama ve cilt gençleştirme uygulamaları arasında yer alır. Cilt gençleştirmede kullanılan lazerler cildin belli bir derinliğinin altına inemezler.

Bir ameliyat olmadığı için genel ya da lokal anestesiz kullanılmaz.

 

FOKUSLU ULTRASON (HİFU) İÇİN KİMLER UYGUN BİRER ADAYDIR?

Yüzünde zaman içerisinde gevşeme olup, cerrahi bir işlem olmaksızın genel bir sıkılaşma ve toparlanma isteyen ve gıdı bölgesinde bir miktar yağın cerrahi olmayan bir yöntem ile giderilmesini isteyen kişiler Fokuslu Ultrason (Hifu) için uygun birer adaydır.

 

FOKUSLU ULTRASON (HIFU) UYGULAMASI ETKİSİ NE KADAR KALICIDIR?

Uygulama alanına ve tedavi planına göre atış sayısı ve tedavi süresi 30-60 dakika arasında değişir. Gerçek etki 3 ay sonra ortaya çıkar. & aya kadar etkisi artmaya devam eder. Ortaya çıkan etki 1,5-2 yıl kadar kalıcıdır.

 

FOKUSLU ULTRASON (HİFU) İŞLEMİ KAÇ DAKİKA SÜRER?

Fokuslu Ultrason (HIFU) ) uygulaması yeni nesil cihazlarla yapıldığında daha az atışla daha kısa sürede daha az ağrılı bir şekilde uygulanır. Üstelik etki daha fazla ortaya çıkmaktadır. Eski HIFU cihazlarında ise işlem daha uzun sürerken daha oldukça daha fazla ağrı gözlenmektedir. Yeni nesil cihazlarla işlem süresi tüm yüz uygulaması için 20 dakikadır. Gıdı için 15 dakika, kaş kaldırma için ise 10-15 dakikadır.

 

FOKUSLU ULTRASON (HIFU) ULTRASONLA YÜZ GENÇLEŞTİRME YARARLARI NELERDİR?

 • Cerrahi olmayan bir yüz germe gençleştirme yöntemidir.
 • Klinik olarak kanıtlanmış etkinliği ile FDA onaylı bir yöntemdir.
 • Güvenli ve konforlu bir uygulamadır.
 • Anesteziye ihtiyaç yoktur
 • İşlem sonrası iş veya sosyal hayata dönülebilir.
 • Tek seanslık bir uygulamadır, etkinliği 2 yıl kadar sürebilir.
 • 4 farklı derinlik kartuşu (1.5mm, 3mm ve 4.5mm,13 mm) ile farklı deri katlarına ve farklı yüz yapılarına etkilidir.
 • Deride yaralanma veya zarar oluşturmaksızın etki gösterdiğinden iz kalma, renk değişikliği oluşturma, enfeksiyon riski yoktur.

 

FOKUSLU ULTRASON (HİFU) YAPTIRANLAR ETKİSİNİ NE ZAMAN GÖRÜR?

Fokuslu Ultrason (Hifu) uygulamasından sonra, başlangıçta bir miktar etki görülür.  İlk ayın sonunda %60-70 etki görülür. Ancak asıl sonuçlar vücudunuz doğal olarak kolajeni yeniden üreteceği 3 ay içinde gerçekleşecektir. Etkisi 6 ayda maksimum seviyeye çıkar. 6 ay süresince iyileşme ve kollajen sentezi üretimi devam eder. Elde edilen germe, lifting ve toparlanma etkisi ortalama 18 -24 ay devam eder. Elbette kişiden kişiye göre, yaşa göre, genetik yapıya göre, çevresel faktörlere göre uygulama yapılan bölgeye göre etkisi süresi değişecektir.

 

FOKUSLU ULTRASON (HİFU) GERÇEKTEN ETKİLİ MİDİR?

Fokuslu Ultrason (Hifu) cilt ve cilt altı dokuların sıkılaştırılmasında,  güvenli, etkili ve cerrahi olmayan bir uygulama olarak kabul edilir. (Kesi yok, yara izi yok,anestezi yok ,uyutma yok  ve dinlenme ya da toparlanma süresine gerek yok).

Fokuslu Ultrason (Hifu) cilt yüzeyini korurken, radyo frekanstan daha derinlerde daha yüksek sıcaklıklar ile ultrason dalgaları ile belirgin etki yaratabilir. Ultrason ile yüz germe (hifu) cilt gençleştirme amacı ile kullanılan lazerler gibi deriyi delerek geçmeyip, deriye zarar vermeksizin etkisini derin dokuda direkt oluşturur. Hifu, hedef noktadaki dokuyu yaklaşık 65 °C’ye kadar milimetrik noktalar şeklinde ısıtılır. Yan yana bir sıra lineer milimetrik noktalar şeklinde ısıttığından dokuya zarar vermediği gibi beklenilen ağrıyı da doğru cihaz ve teknik kullanılırsa oluşturmaz. Ancak bazı fokuslu ultrason cihazları ile yapılan uygulamalar oldukça ağrılıdır. Fokuslu ultrason sayesinde oluşturulan kontrollü ısı ile iyileşme ve kollajen oluşumu uyarılır ve hızlandırılır. Oluşturulan ısı sonucunda uyarılan iyileşme ve artmış kollajen süreci, 2-6 ay boyunca devam eden “gerilme ve sıkılaşma” sağlayacaktır. İyileşme ve kollajen sentezi uyarımı 6 ay devam ederken, işlemin etkisi 2 yıl kadar devam eder.

 

FOKUSLU ULTRASON (HİFU) KAÇ SEANS YAPILIR?

Fokuslu ultrason tek seanslık bir uygulamadır. Hafif ve orta derecede cilt gevşekliği olan kişilerde tek seans uygulama yeterlidir. Ağrı derecede sarkması ve deri fazlası olanlarda uygun bir yöntem olmayıp, bu kişilerde yüz germe ameliyatı önerilmektedir.

 

FOKUSLU ULTRASON (HİFU) AĞRILI BİR İŞLEM MİDİR?

HIFU, fokuslu ultrason uygulaması birçok cihazda ağrılı bir işlemdir. Cihazların çoğunda ileri derecede ağrı meydana gelir. Öyle ki iyi bilinen bir markanın uygulaması sedasyon analjezi yani yarı uyutma yöntemi gerektirecek kadar ağrılıdır. Zaten bu cihazla yapılan uygulamalar anestezi doktorunun kontrolünde uyutularak yapılmaktadır. Ancak yeni nesil bazı farklı teknolojilerle çalışan HİFU cihazları ile yapılan uygulamalarda daha fazla etki ortaya çıkarken neredeyse hiç ağrı gözlenmez. Ağrı tamamen HIFU cihazına ve içindeki teknolojiye göre değişmektedir.

 

FOKUSLU ULTRASON (HIFU) NASIL ETKİ EDER?

HIFU, fokuslu ultrason uygulamasında cildin farklı katmanlarına derinlemesine ultrason enerjisi iletir. Milimetrik noktasal ısı enerjisi, SMAS, derin dermiş ve epidermis gibi derinin farklı katmanlarında 65 ° C ve 70 ° C arasındaki sıcaklıklarda verilir. Farklı katmanlara farklı derinliklere etki eden başlıklar ile ulaşılır. Bu hassas hedefleme, Fokus Ultrason (HIFU) tedavilerine özeldir.

Cerrahi olmayan diğer cilt sıkıştırma tedavileri dokuları bu şekilde hedefleyemez. Ses dalgaları cildin yüzeyini atladığından cilde zarar vermeksizin dermal ve alt-dermal dokuları hızla ısıtır ve dokuda kollajen üretimi yönünde uyarılmaya neden olur. Doku, kendisini iyileştirme sürecinde, kollajen liflerin üretimini ve organizasyonunu uyarır; bu da, tedavi edilen bölgede cildin uzun süre sıkılaşmasına ve yukarı doğru gerilmesine neden olur. Yeni kollajen oluşumu, cildin genç görünümünü korumaya yardımcı olan önemli bir parçasıdır. Fokuslu ultrason öncesi sonrası fotoğraflarda belirgin bir fark ve hastada ciddi bir etki yaratabilmek için uygun miktarda enerji (atış sayısı) uygun şekilde ihtiyaç duyulan bölgeye verilmelidir.

 

FOKUSLU ULTRASON (HİFU) ZARARLARI VAR MIDIR?

HİFU doğru uygulandığında doğru teknik ve doğru cihazla uygulandığında her hangi bir zararı yoktur. Uygulama sırasında bir miktar ağrı olabilir. Sonrasında da ezilme ağrısı gibi bir ağrı bir süre daha devam edebilir. Ağrı uygulama yapılan cihaza göre de farklılık göstermektedir. Yanlış yere uygulama yapılırsa birtakım komplikasyonlar elbette görülebilir.

 

FOKUSLU ULTRASON (HIFU), SONRASI NELER GÖRÜLÜR?

 • Elastin ve Kollajen üretimini artırır, cildi canlandırır.Cilt altı dokularda iyileşme ve gerilme meydana getirir.
 • Yanak çizgileri (Nasonabial) silinme, deride sıkılaşma sağlar.
 • Yanak, çene kenarı & boyun sıkılaşma, gıdı bölgesinde küçülme ve yüzdeki ince kırışıklıklarda azaltma görülebilir.
 • Yüzde yukarı doğru gerilme lifting ortaya çıkar.
 • Gıdı bölgesinde toparlanma ve gerilme, gıdı da küçülme meydana gelir.
 • Kaş bölgesinde yukarı kalkma meydana gelir.
 • Kollarda bacaklarda sarkmalarda toparlanma meydana gelir.

 

FOKUSLU ULTRASON (HIFU), İLE KAŞ KALDIRMA YAPILABİLİR Mİ?  

HIFU ile kaş kaldırma yapmak mümkündür. Özellikle son yıllarda çıkan cihazlardan bir tanesi kaş kaldırmada patentlidir. İşlem süresi 10-15 dakikadır. Neredeyse ağrısız bir işlemdir. İşlem sonrası anında etki görülürken, asıl etki 3 ay sonra ortaya çıkar. Etki 12-24 ay devam eder.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara