Boyun bölgesi, dekolte bölgesi ile beraber yaşlanma bulgularını ele veren bölgelerden birisidir. Boyun bölgesinde perde kası olarak isimlendirdiğimiz platisma kasındaki gevşemeler ciltte bir takım bozulmalara yol açar. Bu bozulmalar gıdı bölgesinde genellikle 2 adet kas bandı şeklinde sarkmalara yol açar. Ayrıca boyun da enine oluşan kat çizgileri ve adem elması altındaki diklemesine kırışıklıklar ve sarkmalar baş gösterir. Tüm bu yaşlanma bulguları platisma da oluşan gevşeme ve sarkmalara ve bu kasın cilt üstünde bıraktığı kat izlerine bağlıdır. Cildin diriliğini ve sıkılığını kaybetmesi de bu durumu artırır.

Boyun bölgesine toksin uygulanması ile boyunda oluşmuş enine çizgiler azaltılabilir ya da yok edilebilir.

Toksinin boyun bölgesinde fayda sağladığı diğer bir problem ise gıdı bölgesindeki kas bantlarıdır. Bu bantlar hem gıdı bölgesini sarkık gösterir, hem de bantların arasındaki cilt çukur gözükür. Yapılacak bu işlem ile kas bantları gevşetilir ve çekinti formu bozulduğu için gıdı bölgesi estetik olarak daha güzel görünür.

Dekolte bölgesi de aslıda boyun bölgesinin devamıdır. Özellikle bayanlarda yakası açık kıyafetler bu bölgenin ön planda gözükmesine neden olur. Bu bölgedeki kırışıklık ya da buruşmuş görünüm can sıkıcı olabilir. Dekolte Toksin uygulaması ile bu bölge daha diri ve canlı gözükebilir.

Dekolte Toksin uygulaması ile dekolte bölgesi daha pürüzsüz ve diri gözükür. Elde edilen sonucun devamlılığı için her altı ayda bir tekrarlanmalıdır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL