Anne baba olmak isteği ile başvuran çiftlerde sosyal, ekonomik ve kültürel baskılarla gerginlik ve stres oluşmaktadır. Başvuru sonrasında artan bu stres iyi yönetilmezse, tedaviden de olumlu sonuç alınmazsa, kaygılarını da beraberinde getirmektedir. Başvuru anından itibaren, çift rahatlayacağına, daha da bunalmakta “kötü bir kısır döngü” ye girmektedir.

Akupunktur ve İnfertilite

Akupunktur bedende bulunan enerji yollarının düzenlenmesi temeline dayalıdır. 1991 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen akupunktur vücut yüzeyindeki yaklaşık 400 noktadan gerekli olanların uyarılması ile uygulanır.

Bazı zorlukların hala aşılamaması nedeniyle akupunktur uygulamaları üzerinde yoğunlaşan klinikler ve araştırmacılar, uyarılarla oluşan cevapları kanıta dayalı tıp esasında incelemişler ve stresin ortadan kaldırılmasının yanı sıra yumurtalık ve rahim kanlanmasının arttığını, böylece yumurta kalitesini ve rahim içi kılıfının (endometrium) özelliklerinin iyileştiğini, embriyonun tutunmasının kolaylaştığını, düşük tehlikesinin azaldığını, ilaç yan etkisinin düştüğünü belgelemişlerdir.

Akupunktur; infertilite tedavisi öncesi, tedavi süresince ve embriyo transferi sırasında uygulanmaktadır. Yan etkilerinin olmaması ve tüm vücutta düzenleyici etkilerinin olması nedeniyle, tedaviye mutlaka akupunkturun da eklenmesi hamile kalma şansını arttıracaktır.

Akupunktur,  infertilite (kısırlık) dışında adet öncesi gerginlik sendromu, ağrılı adet hallerinde, gebelik bulantı kusmalarında ve yine gebelikte görülen baş ve bel ağrılarında, lohusalık depresyonunda uygulanmaktadır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara