Anne baba olmak isteği ile başvuran çiftlerde sosyal, ekonomik ve kültürel baskılarla gerginlik ve stres oluşmaktadır. Başvuru sonrasında artan bu stres iyi yönetilmezse, tedaviden de olumlu sonuç alınmazsa, kaygılarını da beraberinde getirmektedir. Başvuru anından itibaren, çift rahatlayacağına, daha da bunalmakta “kötü bir kısır döngü” ye girmektedir.

Akupunktur ve İnfertilite

Akupunktur bedende bulunan enerji yollarının düzenlenmesi temeline dayalıdır. 1991 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen akupunktur vücut yüzeyindeki yaklaşık 400 noktadan gerekli olanların uyarılması ile uygulanır.

Bazı zorlukların hala aşılamaması nedeniyle akupunktur uygulamaları üzerinde yoğunlaşan klinikler ve araştırmacılar, uyarılarla oluşan cevapları kanıta dayalı tıp esasında incelemişler ve stresin ortadan kaldırılmasının yanı sıra yumurtalık ve rahim kanlanmasının arttığını, böylece yumurta kalitesini ve rahim içi kılıfının (endometrium) özelliklerinin iyileştiğini, embriyonun tutunmasının kolaylaştığını, düşük tehlikesinin azaldığını, ilaç yan etkisinin düştüğünü belgelemişlerdir.

Akupunktur; infertilite tedavisi öncesi, tedavi süresince ve embriyo transferi sırasında uygulanmaktadır. Yan etkilerinin olmaması ve tüm vücutta düzenleyici etkilerinin olması nedeniyle, tedaviye mutlaka akupunkturun da eklenmesi hamile kalma şansını arttıracaktır.

Akupunktur,  infertilite (kısırlık) dışında adet öncesi gerginlik sendromu, ağrılı adet hallerinde, gebelik bulantı kusmalarında ve yine gebelikte görülen baş ve bel ağrılarında, lohusalık depresyonunda uygulanmaktadır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL