MEZOTERAPİ
MEZOTERAPİMezoterapide Enjekte Edilen İlacın İçeriği Nedir?Bu ilaç yüz derisinin ihtiyaç duyduğu bütün, vitamin, protein, mineral ve kolajen yapımını canlandıran maddeler içerir.

Nasıl Etki Eder?

Bu işlem haricen uygulamalara nazaran daha etkilidir. Çünkü, sorunlu alana direk olarak enjekte edilir. Böylece etki süresi ve etki başarısı artar. Deri altında hücre yapımlarını hızlandırarak problemi çözer. Hücrelerin yapımını hızlandırır. Hasarların onarılması için deri kendini yeniler.

Yüzde Hangi Noktalara Mezolifting Yapılır?

Alın, yanaklar, göz çevresi, burun kanatları, çene, boyun, gıdı ve dekolteye kadar inerek uygulama yapılabilir.

Mezolifting Hangi Problemleri Çözer?

  • Cilt yaşlanması
  • Sarkma
  • Ciltte aşırı yağlanma
  • Pigmentasyon değişimleri ve dengesizlikleri
  • Deride cansızlaşma
  • Cildin dış faktörlerden fazla etkilenmesi gibi problemlere çözüm olur.

Kimlere Uygulanabilir?

Mezolifting, kadın ve erkek tüm hastalar üzerinde etkilidir.

Yüz Mezoterapisi İşlemi Acı Verir Mi?

İğnenin dermise batımı ve mezoterapi ilacının içindeki maddelerin deri altına yayılımı ile bir yanma hissi oluşur. Bu hislerin engellenmesi için de lokal anestezi kremi işlemden 20 dakika önce uygulanır. Mezoterapi ilacı enjekte edilemden önce de krem cilt üzerinden temizlenir. Böylece deri altında tam bir etki sağlanır.

Mezolifting Tedbir Amaçlı da Yapılabilir Mi?

Evet yapılabilir. Bu gibi uygulamalar için illa ki yaşlanma beklenmemelidir. Hatta önlem amaçlı olarak orta yaşa gelmeden uzun vade de mezolifting işlemi yapılırsa yaşlanmaya karşı önlem alınmış olunur hem de cilt kendini daha kolay toplarlar ve dış faktörlerden daha az etkilenir.

Mezolifting İşlemi Ne Zaman Etki Eder?

Yüz mezoterapisi yapıldığı andan itibaren deri altında çalışmaya başlar ve de etki göstermeye. Bunun yanı sıra cilt yüzeyinde sarkma, cansızlık, kırışıklık gibi olumsuz etkilerin kaybolması biraz zaman alabilir. Mezoterapi ilacı deri altında çalışıp deri üzerine kadar tedavi sürecini tamamlayana kadar bir kaç haftalık bir süre geçebilir. Bu süre zarfında olumsuz düşüncelere kapılıp sakın bu işlem başarılı olmadı, bende etki etmedi şeklinde düşünemeyin. Sonuçlar gözlenince cildinizin toparlandığını kırışıklıklarınızın açıldığını daha canlı bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Bu işlem, cilt üzerindeki probleme göre 4 – 6 seans uygulanır. Gerekli olan durumlarda seanslar bitip etki derecesi izlendikten sonra tekrar bir kaç seans mezolifting yapılabilir. Böylece tam bir tedavi sağlanır.

Bu İşlemin Etkisi Nasıl Arttırılır?

Mezolifting işleminin etkisini arttırmak için cildi doğru ve gerçek medikal ürünler ile günlük olarak temzilemek ve medikal cilt bakımlarını periyodik olarak yaprtırmak iyi bir seçenektir. Fakat yaşlanmanın azaltılması ve gençleşme için mezolifting işlemi yılda 1 veya 2 kez tek seans olarak yenilenmelidir.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL