Dukan Diyeti

Dukan diyetini adını aldığı Pierre Dukan isimli tıp doktorunun yeni bir zayıflama keşfidir. Pierre Dukan tıp doktoru kimliğiyle görev yaparken nöroloji alanında uzmanlık yapacağı sırada obeziteyle mücadele eden bir hastasının ona zayıflama için başvurması üzerine beslenme ve zayıflama uzmanı olmaya karar vermiştir. Hastasının onun için tamamen yeni bir beslenme düzeni hazırlamasını fakat ne olursa olsun o beslenme programının içinden eti asla çıkarmamasını rica etmiş ve bundan sonra Dr Dukan da tamamen proteine yönelik bir diyet uygulamış ve mükemmel sonuçlar almıştır. Obezite ile savaşan hastasının bir hafta boyunca sadece et yiyerek haftada 5 kilo verdiğini görünce zayıflama sektöründe yepyeni bir çığır açmaya karar vermiştir. Daha sonra diyet programına sebzeyi de ekleyerek hastasının kilo vermeye devam ettiğini görmüş, sağlık ve beslenme alanında uzmanlaşmaya devam etmiştir.

Kilo vermek için asla tüketilmemesi gereken karbonhidrat ihtiyacını ise yulaf kepeği ile tamamlamıştır. Karbonhidrat grubundan yulaf kepeğini tercih etmesinin nedenleri; yulaf kepeği suyun %25’ini emer, dolayısıyla çok uzun süre tokluk hissi yaratır, antioksidan bir besin grubudur, insülin dengesini çok iyi koruduğu için şeker ve kolesterolü düşürür, kalp hastalıkları riskini azaltır ve tok tutarak zayıflatır. Fazla kiloların en hızlı verildiği aşamalarda protein, sebze ve yulaf kepeği çok fazla tüketilmekte daha sonra diyet programına meyve de girmektedir.

Ancak meyve seçimine biraz dikkat etmek gerekiyor. Örneğin muz, üzüm, kavun gibi çok şekerli meyveler yerine portakal, mandalina, elma gibi şeker oranı daha az meyvelerin tüketilmesi gerektiğini ısrarla öneriyor. Ara öğünler olarak diyet atıştırmalıklar, badem, fındık, leblebi gibi kuruyemişler ve kuru üzüm, kuru kayısı gibi kuru meyveler önermektedir. Tüm bu besin gruplarını dengeli bir şekilde vücudun olması gereken ideal kilosuna ulaştırana kadar tüketmek dukan diyetinde çok önemlidir.

Kalıcı kilo vermek ancak düzenli ve dengeli beslenme ile mümkün olmaktadır. Hızlı kilo vermek için Dukan Diyeti faydalı olmaktadır. Fakat kalıcı kilo vermek sadece Dukan Diyeti ile mümkün olmamaktadır. Önemli olan sağlıklı yavaş ama kalıcı kilo vermektir. Bunun için de sağlıklı zihin ve sağlıklı beden ile mümkün olmaktadır.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00 numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazarak soru  sorabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara