Burun Dolgusu

Estetik cerrahi ve ameliyatsız estetik uygulamaları alanında en çok rağbet gören uygulamaların başında burun bölgesi uygulamaları gelir. Burun dolgusu uygulaması burnu şekillendirmeye yarayan, ameliyatsız burun estetiği işlemidir. Burnun çeşitli nedenlerden dolayı yüksek seviyede orantısız olması halinde veya estetik burun ameliyatı sonrası minimal düzenlemeler gerektiren durumlarda uygulanmaktadır.

Buruna dolgu uygulaması isteyenlerin büyük kısmının ilk beklentisi burundaki kemeri yok etmektir. Eğriliğin derecesi eğer hafifse dolgu ile çok iyi sonuçlar elde edilebilir. Burnun kemerinin üstüne ve altına küçük miktarlarda uygulanan dolgu ile çıkıntı örtbas edilebilir. Dolgu uygulaması isteyen hastaların diğer önemli beklentisi burnun kalkıklığının artırılmasıdır. Burnun ucunun kalkması ve dik duruşu özellikle yan profilden daha estetik olarak hoş gözükmesini sağlar.

Burun dolgusu işleminin ağrısız bir şekilde tamamlanabilmesi için burun bölgesine uyuşturucu krem sürülmesi genellikle yeterli olmaktadır fakat bazı durumlarda az miktarda lokal anestezi takviyesi de gerekebilir. Arkasından, burun önceden planlanıldığı gibi şekillendirilir. İşlem sırasında minik iğneleri olan enjektörler aracılığı ile gerekli bölgelere dolgu maddesi enjekte edilir.

Ameliyatsız bir yöntem olan burun dolgusu uzun zaman gerektiren bir uygulama değildir. Burun dolgusu işlemi sadece 15-20 dakika sürmektedir. İlk 2-3 gün boyunca işlem gören bölgede kızarıklık ve şişlik gözlenebilir. İşlem sonrası 21 gün sonra hasta tekrar kliniğe davet edilir ve gerekli ise ilave minik enjeksiyonlar yapılır. Şişliğin azalması ve burun şeklinin oturması ile birlikte istenilen görünüme 7-10 gün içerisinde kavuşulur ve etkisi yaklaşık 12-18 ay boyunca devam eder. Burun dolgusu estetiği kolay bir işlem olması, kısa ve acısız uygulama süresi vadetmesi nedeni ile sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Uygulama sonrasında küçük iğneler sebebiyle oluşabilen morluklar ilk gün makyaj ile kapatılabilecek bir evredeyken 7 gün içinde tamamen yok olur. 18 ay sonra işlem tekrarlandığında kalıcılık daha da uzar ve 4 yıl kadar etki sürebilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara