Cildimiz gün boyu çevre koşullarının etkisi ile kirlenir. Egzoz dumanları, makyaj artıkları, cildin kendi salgıları, mikroorganizmalar cilt üzerinde birikir ve cildin normal işlevlerini yerine getirmesini engeller. Ayrıca nikotin, alkol, sağlıksız beslenme, yetersiz uyku gibi etkenler de cildin yapısını olumsuz etkiler. Bir de buna iş hayatındaki temponun verdiği yorgunluğu ve stresi ekleyince aynaya baktığınızda, bir anda başka biri haline dönüşmeniz hiç de yadırganamaz.

Dünyayı güneşten gelen morötesi radyasyona karşı koruyan ozon, havanın temizlenmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Ozon, sağlık sektöründe sayısız tedavide kullanılmaktadır. Peki cildinizin de ozonla temizlenebileceğini ve cildin toksinlerden arınmasının en etkili yolunun ozon olduğunu biliyor muydunuz? Dünyanın havasını temizleyen ozon şimdi cildinize dokunuyor ve onun tazelenip, yenilenmesini sağlıyor.

Ozon tedavisi ile insan vücudunun sahip olduğu bazı mekanizmalar güçlü bir şekilde uyarılır. Bu sayede dokulara bırakılan oksijen miktarı ve dokuların enerji düzeyi artar. Dolaşım bozukluğu olan pek çok hastalıkta bu durum tek başına güçlü tedavi edici etkinlik gösterir. Ayrıca ozon tedavisi ile vücudun anti-oksidan ve anti-inflamatuar savunma sistemleri güçlendirilir.

Ozon, medikal estetikte hem sistemik yol –kan yolu ile- hem de lokal olarak cilde ve saça ozonun direkt uygulanması ile kullanılmaktadır. Ayrıca ozonlu yağların cilde sürülmesi de bir diğer kullanım yoludur.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00  numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz. Bir kahve içmek için kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze direkt doktorlarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara