Azospermi Hastaları da Baba Olabilir mi?

Her yüz erkekten birinde rastlanan azospermi, genellikle tedavisi olan bir hastalıktır. Azospermi hastaları da  elbette tüm babalar gibi baba olabilir.

Azospermi Nedir? 

Azospermi (sıfır sperm), menide hiç sperm bulunmaması durumudur. Menide canlı sperm olmaması, kişinin doğal yöntemlerle çocuk sahibi olamayacağı anlamına gelir. Ancak yeni geliştirilen tedavi yöntemleri ve bütüncül  tıp yöntemleri sayesinde azospermi sorunu olan erkekler de çocuk sahibi olabilir.

Azospermi Belirtileri Nelerdir? 

Azosperminin herhangi bir belirtisi yoktur. Meni genellikle normal görünümde ve renkte olur. Azospermi teşhisi için spermiogram (sperm testi) yaptırmak gereklidir. Sperm testi yaptırmadan önce 3 gün boyunca cinsel perhiz yapmak gerekir. Bu süre boyunca erkek herhangi bir cinsel birleşme yaşamamalı ya da mastürbasyon yoluyla boşalmamalıdır. Sperm sayısının artması için perhiz süresini uzatmak doğru değildir. Çünkü süre uzadığında sperm sayısı artarken sperm hareketliliği ve kalitesi düşer. Perhizin dördüncü gününde aday, bir merkeze giderek kendisine verilen steril bir kabın içerisine örnek veriri ve örnek laboratuara gönderilir. Sonuca göre tanı konulur.

Azospermi Nedenleri Nelerdir? 

Azospermi sperm kanallarındaki tıkanıklık sonucu ortaya çıkabilir veya sperm üretimindeki bir bozukluğa bağlı olarak görülebilir.

  1. Tıkanıklığa Bağlı Azospermi:

Bu hastalarda testislerde sperm üretimi olmaktadır fakat sperm iletim kanallarındaki tıkanıklık nedeniyle meni ile dışarı atılamaz.

  1. Sperm Üretimindeki Bozukluğa Bağlı Azospermi

Testislerin doğuştan yukarıda kalması (inmemiş testis – kriptorşidizm), genetik bozukluklar, hormon eksiklikleri, bazı enfeksiyonlar ve radyasyon gibi nedenlere bağlı olarak vücutta sperm üretimi bozulabilir. Bazen de ve sıklıkla hiçbir neden de bulunamaz.

Azospermi Tedavisi Nasıl Yapılır? 

Azopsermi de şayet bir neden belirlenmiş ise nedene yönelik tedavi uygulanır. Örneğin sperm iletim kanallarında bir tıkanıklık varsa cerrahi yöntemle tıkanıklık açılır. Veya hormon eksikliği varsa hormon takviyesi yapılır. Üretim eksikliği varsa tüp bebek tedavisi için gerekli olan sperm testislerden cerrahi işlem ile toplanır. Ancak bu durumda da tüp bebek başarını oranı düşüktür.

Fakat Azospermi nedeni ortaya koyulamaz ise ne yapılır ? 

Bu durumda tüp bebek yöntemleri denenir. Ancak tüp bebekte başarı oranı düşüktür. Sperm sayısını artırmak için alternatif , bütüncül, holistik tıp yöntemlerinden de faydalanmak çok akılcı olur.

Azospermi Tedavisinde Tamamlayıcı Tıp Yöntemleri Nelerdir ?  Ne İşe Yararlar ?

Azospermide alternatif tedavi yöntemleri bazı vakalarda yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Tedavi olarak tek bir yöntem değil, kombine tedaviler uygulanmalıdır. Ozon tedavisi ile sperm canlılığı arttırılırken , akupunktur tedavisi ile vücutta dolaşan  yaşama enerjisinin (Çi Enerjisi ) akışının önündeki tıkanıklıklar giderilir, fito terapi (bitki özleri takviyesi )  ile tedavi desteklenir ,glutatyon tedavisi ile vücuttan toksinler atılır, aromaterapi ile vücuttaki eril enerji düzenlenir, hipnoz tedavisi ile niyetler tazelenir ve bilinç altındaki blokajlar çözülür, bağırsak florası düzenlemesi ile vücudun savunma sistemi regule edilir ve spermler düşman değil vücuda dost hale getirilir, büyüme Faktörü uygulaması ile sperm canlılığı arttırılmaya çalışılır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL